Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Sevgili Çocuklar;

Sizlerin daha güzel ortamlarda bilgiye ulaşmanız, ahlaklı ve erdem sahibi birer yetişkin olma yolunda ilerleyebilmeniz için Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri çatısı altında Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Üsküdar Çocuk Üniversitesini kurduk. Sahibinin sizler olduğu bu nezih ortamlarda siz sevgili çocuklarımıza yardımcı olmak, yol göstermek ve sizleri çeşitli branşlarda hayata hazırlamak adına birbirinden enerjik, genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile çalışıyoruz. Bu hizmetlerden en güzel şekilde faydalanacağınıza inanıyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
YAVUZTÜRK BİLGİ EVİ
Niyazi Sayın Bilgi Evi'nde, 1 adet bilgisayar salonu, 3 etüd salonu, 1 kütüphane, 1 seminer salonu ve bekleme salonu bulunmaktadır.

 

Üye Sayısı : 5061

 

Bilgisayar Salonu :

Bilgisayar salonunda 60 adet bilgisayar bulunmaktadır. Bu bilgisayarlar son teknoloji ürünleri olup halkın hizmetine sunulmuştur. Gelen öğrencilere öncelikle temel bilgisayar kullanma, oyun oynama, zararlı sitelerden arındırılmış internet ortamında ödev yapma, tez hazırlama gibi imkanlar sunuluyor.

 

 

Etüd Salonu :

Etüd salonlarında eğitmen nezaretinde okullarında veya evlerinde ders çalışma imkanı bulunmayan öğrenciler burada rahatlıkla ders çalışabilmektedir.

 

Kütüphane :

Kütüphanede 2083 adet kitap bulunmaktadır. Burada hedef kitlenin ihtiyacına cevap verecek nitelikte kitap bulunmaktadır. Okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için öğrenciler öncelikle kütüphane bölümüne yönlendirilmektedir. Kütüphane sorumlusu nezaretinde kitap alıp okuyabilme, kitapları 15 gün süreyle evlerine ödünç alabilme imkanı verilmektedir.

Seminer Salonu : 

 

Seminer salonunda eğitici seminerler verilmekte, sinema, çizgi film ve belgesel gösterimi yapılmaktadır. Ayrıca değişik kategorilerde yarışmalar düzenlenmektedir.

Bekleme Salonu : 

 

Burada çocuklarını getiren veliler için bekleme salonlarında aile iletişimi ile ilgili kitaplar bulundurulmaktadır.

Spor Salonları : 

 

Bilgi evimizde voleybol - basketbol salonlarımız mevcuttur.
Ayrıca Bilgi Evimizde çocuklara mini golf, masa tenisi ve satranç oynama imkanı yanında Matematik, Türkçe ve İngilizce derslerine yardımcı olarak kurslar verilmektedir.

Tiyatro - Sinema Salonu : 

 

140 kişilik son teknolojilerle donatılmış salonumuzda gölge oyunları, konserler, çocuk oyunları ile çizgi sinema ve çeşitli film gösterimleri yapılmaktadır.

 

Bilgi evleri çalışma saatleri hafta sonu dahil 09:00 - 17:00 saatleri arasındadır.

 

MAHARETLİ ELLER

OYUNCAĞIM MATEMATİK

YAŞAYAN MATEMATİK

BİLGE YAZARLAR

AİLE OKULU

DUYGU EĞİTİMİ

DİKKAT ÇALIŞMASI

BLOGGER KLÜBÜ

DERGİ KULÜBÜ

EĞİTİCİ DRAMA

ZİHİN HARİTALARI

HIZLI OKUMA

HAFIZA TEKNİKLERİ

MODEL UÇAK

GİTAR

HALK OYUNLARI

BİLİM ATÖLYESİ

ŞAHSİYET OKULU

EBRU

undefined  

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı