Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Sevgili Çocuklar;

Sizlerin daha güzel ortamlarda bilgiye ulaşmanız, ahlaklı ve erdem sahibi birer yetişkin olma yolunda ilerleyebilmeniz için Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri çatısı altında Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Üsküdar Çocuk Üniversitesini kurduk. Sahibinin sizler olduğu bu nezih ortamlarda siz sevgili çocuklarımıza yardımcı olmak, yol göstermek ve sizleri çeşitli branşlarda hayata hazırlamak adına birbirinden enerjik, genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile çalışıyoruz. Bu hizmetlerden en güzel şekilde faydalanacağınıza inanıyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
2016 - 2017 TEOG HAZIRLIK KURSU Güncelleme : 3.6.2016

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’nde merkezi ortak sınavların tümünü kapsayan TEOG sınavı, 8. sınıf öğrencilerine her iki dönemde altışar ders olmak üzere toplam 12 dersten yapılan sınavlardır. Öğrencilerin bu sınavda aldıkları notlar öncelikle yıl içinde 3 yazılısı olan derslerin 2. yazılı, 2 yazılısı olan derslerin 1. yazılı notu olarak değerlendirilmektedir. Merkezi ortak sınav ise 700 puan üzerinden değerlendirilmekte yerleştirmeye esas olan puan ise 500 üzerinden hesaplanmaktadır. Bunun da %30’unu öğrencinin 6,7 ve 8. Sınıf ortalamaları, %70’ini TEOG sınavlarından aldığı not oluşturmaktadır.

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında 1100’ü aşkın 8. Sınıf öğrencisine TEOG sınavına hazırlanmaları için profesyonel kurs hizmeti vermeye başladı. 7. Sınıftan 8’e geçen öğrencilere okul başlamadan hemen önce yapılan seviye belirleme sınavı ile 12 Bilgi Evi ve Çocuk Akademisi’nde öğrencilerin seviyelerine uygun oluşturulan sınıflarda, öğrenciler bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanma imkanı buldular.

Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin tamamında, alanında uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimlerin yanı sıra rehberlik, kitap okuma, el sanatları, akıl oyunları gibi branşlarda da etkinliklere katılarak derslerin yorgunluğunu atma fırsatı yakaladılar.

Okuldan geç saatlerde çıkıp kursa katılmak üzere bilgi evlerine ve akademilere gelen öğrencilere akşamları çay, börek ve kurabiye servisi yapılarak kendilerini evlerinde gibi hissetmelerine yardımcı olunurken, öğretmenler  öğrenciler ve veliler bir aile birlikteliği ile TEOG sınavlarına hazırlanma imkanını elde etti.

TEOG kurslarına devam eden öğrenciler konser, piknik, gezi, yarışma ve kamp gibi etkinliklere katılarak sınavlara hazırlanırken aynı zamanda sosyal yönden gelişme ve yaşam becerilerini arttırma fırsatı buldular.

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri 1. TEOG sınavında; Türkçe dersinde 19, Matematik dersinde 15, İngilizce dersinde 33, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde 42, Fen ve Teknoloji dersinde 14, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde ise 146 Türkiye birincisi çıkararak ülke genelinde büyük bir başarıya imza attılar.

2. sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından kurslara devam eden öğrencilere lise tercihlerinde alanında uzman öğretmenler tarafından destek olunacağı bildirildi.

İyi ki Gençler Var, İyi ki Üsküdar var diyerek bu yıl da TEOG öğrencileri için aynı çalışmalara devam edecek olan Üsküdar Belediyesi, 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılı için kayıt tarihini 6 Haziran – 1 Temmuz olarak açıkladı.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı