Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Sevgili Çocuklar;

Sizlerin daha güzel ortamlarda bilgiye ulaşmanız, ahlaklı ve erdem sahibi birer yetişkin olma yolunda ilerleyebilmeniz için Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri çatısı altında Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Üsküdar Çocuk Üniversitesini kurduk. Sahibinin sizler olduğu bu nezih ortamlarda siz sevgili çocuklarımıza yardımcı olmak, yol göstermek ve sizleri çeşitli branşlarda hayata hazırlamak adına birbirinden enerjik, genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile çalışıyoruz. Bu hizmetlerden en güzel şekilde faydalanacağınıza inanıyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
HAREM’DEN HALEP’E İNSANİ YARDIM SEFERBERLİĞİ Güncelleme : 23.12.2016

Halep’teki acılara duyarsız kalmayan ve sosyal sorumluluk projelerinde daima ön planda olan Üsküdar Belediyesi, 300’den fazla STK’nın katılımıyla “Harem’den Halep’e İnsani Yardım Seferberliği” sloganıyla kampanya başlattı.
 
Hedef 100 TIR
30 Aralık 2016 Cuma gününe kadar sürdürülecek olan kampanya dâhilinde 100 tır insanî yardım malzemesinin toplanması hedeflenmektedir.
İnsani yardım seferberliği sonucunda toplanan yardımlar, 2 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 14.00’de Harem’den törenle yola çıkacaktır.
 
Yardımlar Nasıl Toplanacak?
Vatandaşlar, yardımlarını Üsküdar Belediyesi’nin bilgi evlerine, kültür merkezlerine ya da Yavuztürk Mahallesindeki lojistik merkezine getirebilirler. Dileyen vatandaşlar Üsküdar Belediyesi’nin Süper Hizmet hattını (444 0 875) aramaları hâlinde yardımlar Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından da toplanabilecek.
 
Yardım Malzemeleri Nasıl Olmalı?
Toplanılacak yardım malzemelerinin yeni ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Aynı zamanda yardım malzemelerinin kolilenmesi ve koli içeriğinin yazılmış olması gerekmektedir.
 
İhtiyaç Listesi:

·         Battaniye
·         Kışlık giyim (mont, kaban, bot vb.)
·         Konserve (Pişmiş)
·         Gıda kolisi
·         Un
·         Pirinç
·         Süt
·         Makarna
·         Çocuk maması
·         Çocuk bezi
·         Bayan hijyen malzemesi
·         Genel hijyen malzemesi
·         Mutfak kiti
·         İlaç (Sıfır)
·         Tıbbi sarf malzeme

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı