Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Sevgili Çocuklar;

Sizlerin daha güzel ortamlarda bilgiye ulaşmanız, ahlaklı ve erdem sahibi birer yetişkin olma yolunda ilerleyebilmeniz için Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri çatısı altında Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Üsküdar Çocuk Üniversitesini kurduk. Sahibinin sizler olduğu bu nezih ortamlarda siz sevgili çocuklarımıza yardımcı olmak, yol göstermek ve sizleri çeşitli branşlarda hayata hazırlamak adına birbirinden enerjik, genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile çalışıyoruz. Bu hizmetlerden en güzel şekilde faydalanacağınıza inanıyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
OKUL EĞİTİMLERİMİZ - SATRANÇ Güncelleme : 30.10.2016

Tarihi çok eskilere dayanan satranç oyunu, modern dünyada bir disiplin ve eğitim aracı olarak da kullanılır. Çocukların analitik düşünme, planlı hareket etme, doğru ve çabuk düşünebilme, olaylara karşı doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir. Kişiliği olumlu yönde etkiler. Dikkatini tek konu üzerinde yoğunlaştırabilme yeteneği kazandırır. Mücadeleci bir ruh yapısı benimsetir ve kendine güven duygusu aşılar.

Bu doğrultuda biz de Üsküdar Belediyesi Çocuk Akademileri ve Bilgi Evleri olarak gerek Akademilerimizde, gerek Bilgi Evlerimizde ve eğitimlerine destek verdiğimiz okullarda satrancı öğretiyor ve oynatıyoruz.

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri olarak ilçemizde bulunan 2 okulda toplam 250 öğrenciye satranç eğitimi veriyoruz.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı