Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Sevgili Çocuklar;

Sizlerin daha güzel ortamlarda bilgiye ulaşmanız, ahlaklı ve erdem sahibi birer yetişkin olma yolunda ilerleyebilmeniz için Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri çatısı altında Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Üsküdar Çocuk Üniversitesini kurduk. Sahibinin sizler olduğu bu nezih ortamlarda siz sevgili çocuklarımıza yardımcı olmak, yol göstermek ve sizleri çeşitli branşlarda hayata hazırlamak adına birbirinden enerjik, genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile çalışıyoruz. Bu hizmetlerden en güzel şekilde faydalanacağınıza inanıyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
SINAV KAYGISINA SON Güncelleme : 27.10.2016

Sınav kaygısı, öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili biçimde kullanılmasına engel olarak başarının düşmesine yol açan duygu durumudur.

Öğrencilerin sınav anındaki iç konuşmaları, onları olumsuz etkiler. Öğrenciler iç konuşmalara inanır ve bu inandıkları düşüncelerin sonucunda öğrenci çalışmasının karşılığını alamaz.

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri rehber öğretmenleri olarak TEOG sınavına hazırlanan öğrencilerimizin sınava dair duygu, düşünce, tepki ve kaygılarını ölçmek amacıyla sınav kaygısı ölçeği uyguladık. Uyguladığımız ölçek ile öğrencilerimizin sınava dair kaygılarını tespit ediyor, kaygılarını yenmelerine yardımcı oluyoruz. Özetle öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmelerini amaçlıyoruz.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı