Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Sevgili Çocuklar;

Sizlerin daha güzel ortamlarda bilgiye ulaşmanız, ahlaklı ve erdem sahibi birer yetişkin olma yolunda ilerleyebilmeniz için Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri çatısı altında Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Üsküdar Çocuk Üniversitesini kurduk. Sahibinin sizler olduğu bu nezih ortamlarda siz sevgili çocuklarımıza yardımcı olmak, yol göstermek ve sizleri çeşitli branşlarda hayata hazırlamak adına birbirinden enerjik, genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile çalışıyoruz. Bu hizmetlerden en güzel şekilde faydalanacağınıza inanıyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
ÜSKÜDARLI ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ Güncelleme : 23.1.2017

   Tüm yurtta olduğu gibi Üsküdar’da da öğrenciler, veliler ve öğretmenler karne heyecanı yaşıyor.

  2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. döneminin sonuna gelirken Üsküdarlı öğrencilerin karne heyecanına, 4. Murat İlkokulu'nda, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı  Zeki Bıyık, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz, El Bab’ta şehit olan Okan Altıparmak’ın babası, Üsküdar’da bulunan pek çok okulun idarecileri ve velilerin katılımlarıyla gerçekleşen törenle ortak olundu.

   4. Murat İlkokulu spor salonunda yapılan tören, şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımız'ın okunması ile başladı. Okul Müdürü Semra Erdağ’ın konuşmasının ardından öğrenciler duygularını ifade eden şiirleri seslendirdiler.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sinan Aydın konuşmasında, “Öğrencilerin aldıkları karne sadece onların değil veli, öğretmen, idareci, herkesin karnesidir aslında." diyerek öğrencilere güzel bir tatil diledi.   Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki Bıyık, kürsüye gelerek öğrencilerin başarılarını tebrik etti, öğrencilere; Asr Suresi’ni hatırlatarak zamanın değerini bilmeleri ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

 Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa Güler, öğrencilere ve velilere hitaben yaptığı konuşmasına öğrencilerin çok çalışıp yorulduğunu, tatilde dinlenmelerinin gerekliliğini ifade etti. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere fırsat vermemelerini öğütledi. Tüm velilere ve öğretmenlere, Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne ve Bahçelievler Çocuk Akademisine yapmış oldukları çalışmalardan ötürü teşekkür ederek sözlerine son verdi.

   4. Murat İlkokulunun çeşitli alanlarda başarı gösteren öğrencileri ödüllerini Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın tarafından aldılar. El Bab’ta şehit olan Okan Altıparmak’ın 4. Murat İlkokulu öğrencisi olan kardeşi, karnesini babasının elinden kürsüde alırken duygulu anlar yaşandı.

   Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Bahçelievler Çocuk Akademisi ile 4. Murat İlkokulu'nun ortak çalışmalarıyla gerçekleşen halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile öğrenciler keman ve perküsyon şovu yaptılar. Halk oyunları ekibinin gösterisi ile tören son buldu.

 

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı