Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Atölye Çalışmaları

 

gençlik merkezi

gençlik merkezi

gençlik merkezi

 

   Gençlik Merkezi; Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde, gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten bir sosyal merkez olarak 2011 yılı itibariyle hizmete açıldı.

     Üsküdar Gençlik Merkezi, diğer gençlik merkezleri üyeleri ve okullar ile birlikte projeler üreterek, ilçe ve il düzeyindeki çalışmalarda, ulusal ve uluslararası gençlik organizasyonlarında diğer gençlik kuruluşları ile koordinasyonu gerçekleştirerek yurt dışı gençlik kuruluşları ile uluslararası projeler ve değişim programları gerçekleştirmektedir. 

Üsküdar Gençlik Merkezi’nde Atölye ve kulüp çalışmalarından sadece 13- 25 yaş grubu faydalanırken, Sporda ve genele açık etkinliklerimizde yaş sınırlaması yapılmamaktadır.

 

Atölye Çalışmaları

Atölye çalışmalarımız dörder aylık iki dönem ( Bahar, Güz) halinde yapılmaktadır.

Bahar dönemi şubat ayında kayıtları alıp Mart ayının başında atölye çalışmalarına başladığımız ve Haziran ayının ortasında da bitirdiğimiz dönem;

Güz dönemi Eylül ayında kayıtları alıp Ekim ayının başında Atölye çalışmalarına başladığımız Ocak ayının ortasında da bitirdiğimiz dönemdir.

Atölyeler talebe göre açılmaktadır. Atölyeler genelde 16 haftalık 4 aylık olmaktadır. Osmanlıca ve Fotoğrafçılık Atölyesi 2 ay 8 hafta, Anlayarak hızlı Okuma 4 hafta 1 ay sürmektedir. Bazı atölyelerde de aşamalı eğitim yapılmaktadır. (Enstrüman ve El Sanatları) 

 

Şimdiye kadar açılmış Atölyeler:

Tiyatro, Tiyatro Yönetmenliği ve Uygulaması, Tiyatro Yazarlığı, Yazarlık, Sinema, Medya, Diksiyon, Autocad, Fotoshop, Office, Web yazılım, Resim, Karikatür, Kaligrafi, Hat, Ebru, Tezhip, Halk Oyunları,

Satranç, Fotoğrafçılık, Diksiyon, Hayat Atölyesi, Anlayarak Hızlı Okuma, Münazara, Bağlama, Gitar, Ney, Keman, Nazariyat ve Solfej, Takı Tasarım, Sağlık Eğitimi, Kur’an Anlama, Osmanlıca, Arapça, İngilizce

 

 

2014 GÜZ DÖNEMİ AÇILAN ATÖLYELER

Bu dönem itibariyle 25 farklı Atölye, 41 sınıf 740 öğrencimiz bulunmaktadır.

 

Bilişim Atölyeleri

Autocad

Fotoshop

 

Sanat Atölyeleri

Resim

Karikatür

Kaligrafi

Hat

Ebru

Tezhip

Fotoğrafçılık

Takı Tasarım

Tiyatro

Tiyatro Yönetmenliği ve Uygulaması

 

Müzik Atölyeleri

Bağlama

Gitar

Ney

Keman

Nazariyat ve Solfej

 

Dil Atölyeleri

Anlayarak Hızlı Okuma

Osmanlıca

Arapça

İngilizce

Diksiyon

Diğer Atölyeler

Sağlık Eğitimi

Kur’an Anlama


Facebook Twitter FriendFeed

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı