Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Güncelleme : 8.8.2016

Üsküdar Belediyesi tarafından  15 Temmuz’da milli iradeyi canı pahasına koruyan şehitlerimizi anmak adına Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde “Millete Yar Düşmana Dar Üsküdar 15 Temmuz Şehitlerini Anma” programı gerçekleştirildi.

Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, 15 Temmuz gecesi kahramanlarından Metin Doğan’ın yanı sıra çok sayıda davetli bir araya geldi.

 Belediye Başkanımız Sayın Hilmi TÜRKMEN’in seslendirdiği Birlik adlı şiiri de içeren video ile 15 Temmuz gecesi adeta tekrar yaşandı. Anma, şehitlerimizin ruhu için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

 Bilgi Evleri öğrencilerinin hazırladığı “Onca Şehit Tek Yürekte” adlı özel ve anlamlı gösteri tüm izleyicileri duygulandırdı.

“KÜÇÜKLERİN YÜREKLERİNE CESARETİ EKMEK İSTİYORUM”

 Atatürk Havalimanı’nda tankın önüne yatıp geçit vermeyen, milletin gücünü tüm dünyaya gösteren ve 15 Temmuz gecesi destanını yazan kahramanlardan Metin Doğan, konuşmasında “Salondaki küçüklerin yüreklerine vicdanı, cesareti, sevgiyi ekmek istiyorum.” diyerek Allah’ın o gece kendisine rol biçtiğini dile getirdi.

     Çocuk Üniversitesi öğrencilerinden Muhammed Berk Sarı’nın “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri coşkuyla seslendirmesinin ardından Uganda’dan Türkiye’ye gelen Yusuf Mugoya uluslararası öğrenciler adına konuşarak “Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.” ayetini hatırlatarak üstün gelecek olan bizleriz diyerek tüm şehitlere rahmet diledi.  

“CANIMIZI VERİRİZ, VATANIMIZI VERMEYİZ”

Gazi Üsküdar’ın Belediye Başkanı Sayın Hilmi TÜRKMEN, şehit yakınlarına ve salona hitaben şunları ifade etti: “Şehitleri yâd etme programında söylenebilecek ne varsa 15 Temmuz’da şehitlerimiz söyledi. Bu güzel coğrafyamızın insanları tüm dünyaya haykırdı ve bu ülkenin yegâne sahibi biziz, canımızı veririz vatanımızı, istikbalimizi vermeyiz. Aziz şehit ve gazilerimize karşı vazifelerimizi unutmayıp her zaman yanlarında olacağız. Bu programı düzenleyen Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Yakup Öksüz’e ve tüm öğretmenlerine teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

   Üsküdar Kaymakamının da konuşmalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi mehteran gösterisi ile program sona erdi. 

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı