Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
BİZİM ÜSKÜDAR PROJESİ İLE GENÇLER TARİHİ ÜSKÜDAR'I TANIYOR Güncelleme : 12.3.2016

Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü uhdesinde faaliyet gösteren Üsküdar Gençlik Merkezi’nin düzenlemiş olduğu “Bizim Üsküdar” projesinin ilk seminer programı Üsküdar Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programda Sanat Tarihçisi Zafer SÖĞÜT, lise öğrencilerine önemli tarihi yerler hakkında bilgi verdi. Gerçekleştirilen ilk seminer programına; Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Proje; Üsküdar’da okuyan lise öğrencilerinin, Üsküdar’ın tarihi bakımından önemli yerlerin ziyaret etmesini ve doğal güzelliklerin yerinde görmesini sağlamayı amaçlamıştır.

Projede; 6 ayrı ortaöğretim okulundan toplam 360 öğrenci ile ilk hafta Üsküdar hakkında farkındalık oluşturacak seminer programı, ardından rehber eşliğinde Üsküdar gezisinin yapılması hedeflenmektedir.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı