Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Güzel Sanatlar Kulübü

Üsküdar Gençlik Merkezi’nde veya dışardan resim, ebru, hat, tezhip, kaligrafi vb güzel sanat dallarında eğitim almış olan gençlerin bir araya gelerek; eğitim, sergi, sosyal sorumluluk, gezi vb. alanlarda projeler üretmek için bir araya geldikleri kulüp çalışmasıdır.

Kulübümüzün kuruluşundan bu yana başkanları: Zehra Zeynep Gönc, Nurgüzel Korkmaz

YAPTIKLARIMIZ

Kitap Tahlilleri:

Vahiy ve Sanat; Metin Önal Mengüşoğlu; Pınar

Kültürel ve Sanatsal Geziler:

Emir Eş ile Ayasofya Hüsnü Hat Sergisi

8. Lale Festivali İsmail Acar Sergisi

Osmanlı Arşivleri “40 Gül 40 Hadis”

İstanbul Klasik Sanatları Merkezi

Konya Selçuklu Mimarisi

Nevşehir Açık Hava Müzesi

Bursa Ulu Cami,

Kırşehir

Rumelihisarı Gezisi

 

Yaptığımız Projeler

Gençlerden Ustalara Vefa 2014

Alparslan Babaoğlu ile Ebru Sohbetleri 2014

Aşk-ı Nebi Akkase Sergisi 2013

Sanatın Renkleri Doğada 2014

Sanat, İyiliğe Vesile Olmakla Daha Güzel 2014

Her Kulübün 1 Yetim Kardeşi Var 2015-2016

İki yıldır iki yetimin ihtiyaçlarına destek olmaktadırlar.

Fatih İmam Hatip Lisesinde -Ebru Atölyesi 2014

Sanat Rehberi

Yabancılara klasik sanatlarımızı tanıttığımız bir rehberlik çalışmasıdır. 2015

Heybe Dergisi Yazı Katkısı:

Kıtabı Koruyan Kaleler; Cilt Sanatı

Turkuaz’ın Dansı: Çini

Minyatür’ün Gizemli Dünyası

Sürrealizm(Gerçeküstücülük)

Gelenekten Geleceğe Ebru Sanatı

Hüsn-ü Hat Sanatı

 

DEVAM EDEN PROJELER

“Bizim İçin Sanat” Projesi 2016

Amaç: Gençlerimizin sanatsal yetkinliklerini sosyal sorumluluk projelerine ve sanatsal eserlere dönüştürerek, üretken, paylaşan, hayata artı katkı sunan bireyler olarak gelişimlerine katkı sağlamak.

Hedef: Gençlerimizin sanatsal yetkinliklerini Çocuk Evleri’nde bulunan çocuklarımızla bir dizi Ebru, resim, boyama, gezi, el becerisi vs birçok etkinlik ile çocuklarımızın güzel zaman geçirmelerini sağlamaktır.

Bizim İçin Sanat” projesi yeni dönemde de devam edecektir. Bu projede yer almak mı istiyorsunuz; O zaman sizi kulübümüze üye olmaya bekliyoruz.

Fotoğraflar…….

Şehr-i Sanat Üsküdar Projesi 2016

Amaç: Üyelerimizin sanatsal yetkinliklerini arttırmak, yaşadığımız çevreye karşı sorumluluk bilinci geliştirmek ve sağlıklı arkadaşlık ortamında çözüm üreten bireyler olarak gelişime katkıda bulunmaktır.

Hedef: Grafiti eğitimi ve Güzel Sanatlar ile yaşadığımız çevreye sanatın renk ve desenleri ile güzelleştirme çalışmasıdır.

“Şehr-i Sanat Üsküdar” Projesi bu dönemde devam edecektir. Bu kapsamda okullar, ihtiyaç duyulan belediyemize bağlı kurumların sanatla buluşturulmasına devam edecektir. Çevremizi güzelleştirme ve bu projede yer almak heyecanını mı yaşadınız haydi kulübümüze üye olun.

Fotoğraflar….

1 Mekan 1 Eser 1 Sanat Projesi 2016

Amaç: Üyelerimize yaşadığımız şehirdeki tarihi eserlerini ve sanatçılarını tanıtarak tarihsel bir bilin ve estetik bir zevkin gelişmesine rehberlik etmek.

Hedef: Üyelerimizle bir dönemde belirlenen eserler ilgili rehber eşliğinde gezerek sanat dalları hakkında bilgilenmek

“1 Mekan 1 Eser Sanat” Projesi bu dönemde devam edecektir.. Bizimle güzel anları paylaşmak mı istiyorsunuz!  O zaman üye olmaya.

Sanat Kitap Projesi

Amaç: Kitabı hayatımızın bir parçası kılmak ve bu kapsamda üyelerimize sanatla ilgili kitaplarla tanıştırarak, sunum yapma becerisi, kitap okuma pratiği kazanma vs ve bir medeniyetin parçası olduğumuz bilincinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak.

Hedef: Sanatla ilgili belirlenmiş kitapların grup içinde herkese dağıtılacak ve herkes tarafından okunan kitaplar aylık olarak bu dağıtılan kişilerin moderatörlüğünde ilgili herkese açık paylaşılacaktır.

“Sanat Kitap” Projesi bu dönemde devam edecektir.Bu projede bizimle yol almak mı istiyorsunuz!  O halde hemen kulübümüze üye olmaya.

Kitaplardan bazıları;

Gelenek Sanat ve Medeniyet, Sadettin Ökten; Sufi Kıtap

Harflerin Aşkı, M. Uğur Derman Korpus Yayıncılık


Facebook Twitter FriendFeed

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı