Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
2017 - 2018 Eğitim Öğretim Dönemi Ön Kayıtlar Başlıyor! Güncelleme : 20.4.2017

2012 yılından bu yana Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğinde özel yetenekli öğrencilere eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde 2017 - 2018 dönemi ön kayıtları başlıyor!

Üsküdar Çocuk Üniversitesi; Üsküdar’da ikamet eden ve ya Üsküdar’da eğitim gören 8-14 yaş grubundaki üstün potansiyelli çocuklara, üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğretmeyi hedeflemektedir. Bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırma; zekâ seviyeleri, yetenek ve ilgileri doğrultusunda üstün yetenekli çocukların gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Üstün potansiyelli çocuklarımıza yıllar süren uzun soluklu ve ücretsiz eğitim desteği vermek amacıyla hayata geçirilen Üsküdar Çocuk Üniversitesi, bu yönüyle ülkemiz için ilk ve örnek bir model olmaktadır. YÖK onaylı ilk ve tek Çocuk Üniversitesi olma özelliğini taşıyan üniversitemiz, ülkemizin sahip olduğu en önemli insan kaynağı olan özel yetenekli çocukların belirlenmesi, eğitilmesi ve istihdamı açısından önemli bir misyon barındırmaktadır. Bu hususta, Dünya’nın en gelişmiş ülke ve uygulamaları incelenerek, modern bir eğitim müfredatı oluşturulmuş ve nitelikli bir eğitim kadrosuyla 2012 yılından bugüne, ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi açısından önem taşıyan üstün yetenekli çocuklarımıza yönelik hizmet vermekteyiz.

2017 - 2018 Eğitim Öğretim Dönemi’nde de üstün yetenekli öğrencilere eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sağlayacak olan Üsküdar Çocuk Üniversitesi ön kayıtları 1 Mayıs 2017 itibarıyla başlayacaktır. 23 Haziran 2017 Cuma günü tamamlanacak olan ön kayıtlar için kriterler şöyle belirlenmiştir:

- 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Dönemi’nde 2. 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak.

- Üsküdar sınırları içerisinde ikamet ediyor veya eğitim görüyor olmak.

- Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM)’de öğrenci olmamak.

Üsküdar Çocuk Üniversitesi bünyesinde eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak üzere ön kayıt yapan öğrencilerin devlet hastaneleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) ya da üniversitemiz bünyesinde Zeka Testi’ne tabi tutularak 'üstün ve üzeri' alması gerekmektedir. Ön kayıtlar 1 Mayıs - 23 Haziran 2017 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Yeterli şartları sağlayarak üniversitemize ön kayıt yapan öğrenciler, üniversite yönetimi ve rehberlik uzmanlarımızın değerlendirmeleriyle kesin kayıt olma hakkını kazanacaklardır.

 

İletişim:

Korkut Özal Kampüsü

Altunizade Mah. Yaylalı Sok. No:25 Üsküdar/İstanbul

Tel: +90 216 325 72 79

 

Prof. Dr. Fuat Sezgin Kampüsü

Ünalan Mah. Libadiye Cad. No:102 Üsküdar/İstanbul   

Tel: +90 216 315 40 76

 

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı