Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
2017 ÖSYS BAŞVURULARI BAŞLIYOR! Güncelleme : 5.1.2017
2017 ÖSYS Başvuruları Başlıyor!
Her yıl 2 milyonun üzerinde öğrencimizin geleceğine yön verdiği ve emeklerinin karşılığını aldığı YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavları) başvuruları başlıyor!
Yükseköğretim programlarında öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirme sistemi olan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) başvuruları, 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru 18 Ocak 2017 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir. Ücret ödeme için son gün 19 Ocak 2017 tarihidir.
Adaylar, 2017-ÖSYS Kılavuzuna şu bağlantıdan erişebileceklerdir: http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/…/KILAVUZ_03012017.pdf
2017-ÖSYS Kılavuzunda yer alan değişiklikler ise aşağıda yer almaktadır.
-- Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından dolayı mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar, ön lisans programlarına ek puanları ile yerleştirileceklerdir.
-- Adaylar, saat 10.00’da başlayan sınavlarda saat 09.45’ten sonra; saat 14.30’da başlayan sınavlarda saat 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.
-- LYS'lerde kısa cevaplı sorular yer alacaktır.
-- Açıköğretim önlisans/lisans programlarına da puan türü konulmuş olup puan türü programın örgün programdaki puan türü ile aynıdır.
-- Öğretmenlik programlarında baraj 240 bin olarak belirlenmiştir.
-- Öğretmenlik programlarının tamamı ve İlahiyat programı LYS ile öğrenci alacaktır.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı