Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
24 Kasım Öğretmenler Gününde Öğretmenlerimizle Yemekte Buluştuk Güncelleme : 25.11.2017

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü programı Mehmet Çakır Kongre ve Spor Merkezi’nde gerçekleşti. ÜSGEM ailesine bağlı bütün birim öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik yemek ikramıyla başladı.
Konukları Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Türkmen olan program, ‘’Üsküdar İçin Çal’’ video gösterimiyle devam etti.
Üsküdar Gençlik Eğitim ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz, Üsküdar’da yapılan eğitim, spor, sanat, sosyal ve kültürel faaliyetlerin tanıtım ve takdim konuşmalarını gerçekleştirdi. Sırayla Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Türkmen’in, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer’in selamlama konuşmalarının ardından programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in anlam yüklü konuşmaları damga vurdu.
Bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak konuşmalarına başlayan Hilmi Türkmen, bugünün sıradan bir gün olmadığını, bu günü; bir toplumun, bir milletin, bir medeniyetin, bir var oluşun kutlandığı bir gün olarak tanımladı. Kur’an-ı Kerim’in ‘’oku’’ emriyle başladığını, meselenin ‘’dertli olmak’’ olduğunu; park, bahçe, yol yapmaktan öte insan yetiştirmek ve eğitimin de gönül işi olduğunu söyleyen Hilmi Türkmen, bizler, ‘’Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi emreden, kalemin kılıçtan keskin olduğu bir inancın, kadim medeniyetin mensupları olarak tarih boyunca olduğu gibi bugün de eğitime, eğitimcilerimize büyük önem ve değer veriyoruz’’ dedi.
Program, öğretmenlere ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e hediye takdimiyle sona erdi.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı