Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
AHISKA ÇALIŞTAYI ÜSKÜDAR GENÇLİK MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ Güncelleme : 15.2.2017

Seksen yılı aşkın süredir bir varlık mücadelesi haline dönüşen Ahıska davasını görüşmek amacıyla Ahıskalı Akademisyenler, Ahıskalı Akademisyenler Çalıştay’ın da bir araya geldiler.

Çalıştay, AHEDER (Uluslararası Ahıskalı Eğitimciler Derneği), BAKÜD (Bursa Ahıska Türkleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği), İGEDER (İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği) ve Üsküdar Belediyesi’nin işbirliği ile Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 35 kişinin katıldığı ve iki gün süren çalıştayda, Ahıska ve Ahıskalılar konusunda temel meseleler geniş yelpazede tartışmaya açılarak mücadele süreci masaya yatırıldı. Müzakereler ve somut önerilerle sunulan değerlendirmeler gelecek adına umut verici bir etkileşim imkânı yarattı.

Çalıştay, akademik camia arasında özellikle gençleri bir araya getirerek, onların milli ve manevi değerlere sahip olması, çevreye karşı tutum ve davranışlarda insani, ahlaki, kültürel ve toplumsal duyarlılığının arttırılması amacıyla seminer, panel ve konferanslar düzenlenmesi kararına bağlandı.

Çalıştaya katılan katılımcılar, Üsküdar Belediyesi’nin misafirperliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini ilettiler.

 

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı