Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
İRFAN OKULU KOCAELİ KIŞ KAMPINDA! Güncelleme : 6.2.2017

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminde Adab-ı Muaşeret, İrfan ve Edebiyat ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitim alan İrfan Okulu öğrencileri yoğun ve yorucu bir dönemi geride bıraktı.

    30 Ocak Pazartesi-1 Şubat Çarşamba günleri arasında gerçekleştirilen kamp kitap okuması ağırlıklı geçti. Kamp süresince Metin Karabaşoğlu’nun Gece Yürüyüşü isimli kitabı okundu ve kamp sonunda tahlili yapıldı. Bunun yanında sohbet halkası şeklinde İmam Gazali’den Ey Oğul okuması yapılıp kitap hakkında konuşuldu.

   Yapılan kitap okumalarının dışında eğitim koordinatörü tarafından öğrencilere ‘Bilinçli Genç Olmak’ isimli farkındalık sağlayacak bir sunum yapıldı.

    Bunların yanı sıra kampın son gecesi Gabriele Muccino’nun Umudunu Kaybetme filmi izlendi ve film sonunda öğrencilerden film hakkındaki fikir ve düşünceleri dinlendi.

    Kampın son günüyse Adem Özköse’den Cennete Otostop kitabını dinleyen öğrenciler verimli bir kampın sonuna gelmiş oldu.  Kamp kapanış konuşmasının ardından Abdurrahim Karakoç’un ‘Tamam mı?’ şiiriyle klasikleşen Kamp Sonu Ahidleşmesi yapılarak İstanbul’a dönüş için yola çıkıldı.

 

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı