Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Üniversitemiz 2017 - 2018 Açılış Töreni Gerçekleştirildi Güncelleme : 3.10.2017

Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğinde özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim, rehberlik ve danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirmek üzere 2012 yılında YÖK kararı ile kurulan Üsküdar Çocuk Üniversitesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı açılışı yapıldı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programımıza Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek,  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü M. İhsan Karaman, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Ahmet Akın, Çocuk Eğitim ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Cengiz Alacacı ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Açılış törenimizde yapılan kokteylin ardından Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz, Özel Yeteneklilere Özel Bir İlgi: Üsküdar Çocuk Üniversitesi başlıklı sunumu ile Üniversitemizin özel yetenekli öğrenciler ile ailelerine yönelik hizmetlerini tanıttı. Ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Olarak Üsküdar Çocuk Üniversitesi konulu konuşmalarını yaptı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Çocuklarımız dünya hayatının süsüdür.  Evlatlarımız bizim için büyük bir sorumluluktur. İşte bizler üzerimize düşen bu büyük sorumluluğa sahip çıkmak için, evlatlarımızı daha iyi yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Üsküdar Çocuk Üniversitemiz de bizim bütün çalışmalarımızın gözbebeği durumunda.” dedi. Sonrasında Beşikten Mezara Kadar Eğitim konulu konuşmalarını yapan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. İhsan Karaman, konuşmasında eğitimin ve gençliğin önemine değindi.

Konuşmaların ardından öğrencilerimiz tarafından protokol misafirlerimize çiçek ve plaket takdimi yapıldı.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı