Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
ÜSKÜDAR’IN OKULLARI ŞENLENİYOR Güncelleme : 26.5.2017

Üsküdar Belediyesi bünyesinde Üsküdar genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencisi 12.500’ü aşkın çocuğun eğitim aldığı Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri yıl sonu kapanış şenlikleri düzenlendi.

Fatma Nuri Erkan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen şenliklere Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdür Sinan Aydın ve çok sayıda öğrenci ile aileleri katıldı.

Şenliklerde gün boyu oyunlar oynayan çocuklar, yüzlerini renkli boyalarla boyadı. Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri Korosu enstrümanlar eşliğinde şarkılar söyledi.  Öğrenciler Başkan Hilmi Türkmen ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Kapanış şenliklerinde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘’Karne gününe giderken bugün burada bu şenlikte bir aradayız. Bizim Bilgi Evlerimizdeki yavrularımızın hazırladığı bir program. Maşallah her türlü enstrümanı çalıyorlar, şarkılar söyleyip oyunlar oynuyorlar. Bu etkinler aslında birer eğitimdir. 8 ay boyunca okulda, sınıfta alamayacakları eğitimi, özgüveni böyle etkinlerde kazanıyorlar. Yavrularımızı geleceğe hazırlama adına hepimize çok iş düşüyor. Çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlama adına adeta seferber olmuş durumdayız. Yavuztürk Mahallemiz bizim için çok önemli. Bu güzel mahallemizin çocuklarını daha iyi yetiştirmek için de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben bütün çocuklarımıza başarılar diliyorum, iyi tatiller diyorum’’ dedi.

Şenliklerin sonunda çocuklara hediyeler verildi.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı