Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
ÜSKÜDARLI ÇOCUKLAR 23 NİSAN'DA DOYASIYA EĞLENDİ Güncelleme : 25.4.2017

Üsküdar Belediyesi tarafından Validebağ Korusu’nda 23 Nisan nedeniyle oluşturulan alanda yapılan şenliklerde 6 bin çocuk doyasıya eğlendi. Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri, Genç Enderun, Üsküdar Çocuk Üniversitesi'nin ve tüm Üsküdarlı çocukların katıldığı şenlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı neşe içinde kutlandı.

Validebağ Korusu'nda kurulan oyun alanları ve parkurlarda çocuklar doyasıya eğlendi. Erken saatlerde koruya akın eden çocuklar kurulan oyun alanlarında eğlendi, boyama alanlarında yüzlerini boyayarak hayallerini resme döktü. Kimi çocuklar robotlara yoğun ilgi gösterirken kimi çocuklar ise oyun hamurlarıyla çanak çömlek yaptı.   Alanda dağıtılan pamuk şekeri ve patlamış mısır stantları önünde kuyruk oluşturan çocuklar hem yeni arkadaşlar edindi hem de eğlenerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tadını çıkardı. Koru içinde ayrıca halat çekme, balon patlatma gibi yarışmalar yapıldı. Çocukları oyun parkurunda eğlenen aileler, etkinliği fırsat bilerek alanda piknik yaptı.  Kurulan oyun alanlarında eğlenen çocuklar, çok eğlendiklerini söylerken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, çocuklarla yakından ilgilendi. Etkinlikle ilgili konuşan Başkan Türkmen, bugün herkesin çocuk olduğunu söyledi ve tüm çocukların bayramını kutladı."Bugün Üsküdar’da Validebağ Korusu’nda 23 Nisan’ı çocuk şenliğiyle kutluyoruz. Gerçekten çok güzel bir ortam var. 6 bin öğrencimizle bir aradayız. Doğa, ağaç, çiçek, yeşil ve bütün Üsküdarlılar burada. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün dünya çocuklarına armağan edilmiş bir bayram. Çocuklar bugün burada doya doya eğlensinler istiyoruz. Hepimizin içinde çocukluk var. Dolayısıyla bu bayram hepimizin bayramı. Bu bayram dolayısıyla tüm dünyaya haykırıyoruz; savaşlara son verin, savaş olmasın barış olsun, kardeşlik olsun. Çocuklar analar ağlamasın. Sevgi, barış, kardeşlik varken savaşa ne gerek var. Çocukları çok seviyoruz, iyi ki 23 Nisan var!" dedi. Validebağ Korusu’nda kurulan alandaki şenlik gün boyu devam etti.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı