Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
ÜSKÜDARLI ÇOCUKLAR İLK İFTAR HEYECANINI YAŞADI Güncelleme : 29.5.2017

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar'da eğitim gören çocuklarımızın ilk oruçlarına şahitlik etmek, oruç ve Ramazan kültürünü anlamaları ve dolu dolu yaşamaları için mutluluğun, kardeşliğin, birlikteliğin, bir arada olduğu iftar sofralarının ilkini ve her yıl farklı etkinliklerle geleneksel hale getirdiği "İlk Orucum, İlk İftarım" etkinliğini Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

İftardan iki saat önce Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ne gelen çocuklarımız,  Bilgi Evi korosunun eşsiz müzik ziyafetini, Karagöz Hacivat oyununu, Ateşbaz gösterisini, mehteran takımını izleyerek iftar saatini beklediler.

İftar saati yaklaşırken Üsküdar Kaymakamı Sn. Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Sn. Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Sinan Aydın da bu anlamlı programa teşrif ettiler. Programda öğrencilere, velilerimize ve Üsküdar halkına seslenen Hilmi Türkmen sahurun, iftarın, birlikteliğin, Ramazan kültürünü yaşatmanın, bu kültürü devam ettirmenin ve bu sevince ortak olmanın bereketini dile getirdi, dualarla, çocuklarımıza ve ailelerine teşekkürle konuşmalarını sonlandırdı. Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri, Çocuk Üniversitesi, Genç Enderun ve kıymetli Üsküdarlıların katılımı ile gerçekleşen iftar programımız, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın'ın, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler'in selamlama konuşmalarıyla, ikramlarla ve duayla sona erdi.

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı